Odstranění šmouh – 2. část Řada odstraňovače šmouh CPS | Průvodce

Používání špinavých, flekatých obrazovek může vést k nízké kvalitě tisku a nákladným poškozením šablon. Společnost CPS - Chemicals Products & Services vyrábí úplnou řadu odstraňovačů šmouh, která zahrnuje všechny potřeby čištění sít, abyste získali co nejčistší síta.

Skvrny na sítech mohou být způsobeny zaschlými inkousty, připečenými (uzamčenými) šablonami a/nebo Diazo skvrnami. Sítotiskové tiskárny nepoužívají všechny stejné inkousty a šablony, takže neexistuje žádný „univerzální odstraňovač šmouh“ na všechny skvrny sít. Je důležité zvolit odstraňovač šmouh ideální pro vaši dílnu. Tento průvodce odpovídá na mnoho běžně pokládaných dotazů týkajících se použití konkrétního odstraňovače šmouh:

Postup zabránění vzniku inkoustových skvrn

Většinu inkoustů lze zcela odstranit bez znečištění síta, pokud je vyčistíte okamžitě po provedení tisku pomocí rozpouštědel CPS Screen Wash.

Řada čisticích prostředků sít CPS Screen Wash je speciálně navržena společností MacDermid Autotype ke kombinaci čisticí síly s nízkým odpařováním, takže fungují efektivně a zůstávají na sítu déle.

Prostředek CPS Screen Wash můžete použít okamžitě po tisku k vyčištění inkoustu nebo jako odstraňovač šmouh k odstranění inkoustových skvrn po odstranění vrstvy šablony.

K aplikaci prostředku CPS Screen Wash přímo na síto doporučujeme kartáč CPS. Tento ergonomicky navržený kartáč obsahuje jemná chemicky odolná vlákna, která pomáhají udržet rozpouštědlo bez odkapávání a nepoškodí ani nejjemnější vlákna síta.


Jak používat čisticí rozpouštědla na síta CPS Screen Wash

Štětcem naneste prostředek CPS Screen Wash pečlivě na obě strany síta, dokud se nerozpustí veškerý inkoust a pak ho před použitím vysokotlaké pistole opláchněte studenou vodou.


Postup odstranění odolných inkoustových skvrn


 

Některé inkousty jednoduše vytváří odolnější skvrny na vláknech síta než jiné, takže pokud potřebujete trochu více čisticí síly než u samotného CPS Screen Wash, použijte prostředek CPS Quick Haze. Tato výjimečně účinná směs rozpouštědel má také slabě žíravý obsah, který zvyšuje efektivitu čištění. Produkt CPS Quick Haze je zvláště vhodný na skvrny od UV inkoustů.

 

Postup používání produktu CPS Quick Haze

Použijte kartáč CPS k vetření prostředku CPS Quick Haze na obě strany síta a zajistěte, aby byly skvrny zakryty. Počkejte pět minut a pak je opláchněte studenou vodou před použitím vysokotlaké pistole.

Postup odstranění každodenních skvrn od inkoustu a šablon – pro běžné použití

CPS Haze Remover HV představuje dokonalou odpověď. Tento slabě žíravý všestranný odstraňovač šmouh je ideální pro každodenní použití.

Postup používání produktu CPS Haze Remover HV

Jednoduše naneste tuto zahuštěnou kapalinu na obě strany suchého síta pomocí kartáče CPS nebo starého nanášecího koryta.


Pro optimální výsledky pomocí prostředku CPS Haze Remover HV je ideální umožnit sítu zaschnout přes noc a pak ho ráno aktivovat vykartáčováním s prostředkem CPS Activator G / CPS Screen Wash A6 pomocí kartáče CPS. Dobře propláchněte studenou vodou a pak postup dokončete pomocí vysokotlaké pistole. Tato metoda je ideální, pokud máte několik sít, ze kterých je třeba odstranit šmouhy zároveň.

Pro rychlejší odstranění šmouh lze síto s naneseným prostředkem CPS Haze Remover HV nuceně vysušit proudem studeného vzduchu a pak „aktivovat“ pomocí prostředku CPS Activator G / CPS Screen Wash A6 okamžitě před opláchnutím a následně očištění pomocí pistole.

Pro velmi slabé skvrny v případě potřeby rychlého výsledku zkuste nanést prostředek CPS Haze Remover HV kartáčem a pak okamžitě naneste prostředek CPS Activator G / CPS Screen Wash A6 a smíchejte je dohromady na sítu pomocí kartáče CPS. Počkejte pět minut a pak opláchněte.


Postup odstranění odolných skvrn od inkoustu a šablon – pro příležitostné použití

CPS Haze Hunter je vysoce efektivní odstraňovač skvrn z mřížek, který rychle odstraňuje většinu duchů a odolných skvrn na sítech. Směs silných žíravin a účinných rozpouštědel je velmi účinná proti většině běžných skvrn na sítech a síta vypadají jako nová za pouhých 10 minut.

Prostředek CPS Haze Hunter dodávaný jako hustá kapalina se na síto snadněji nanáší kartáčem než v případě běžné pasty a nestéká, na rozdíl od některých nezahuštěných odstraňovačů šmouh. Pro skutečně odolné skvrny lze CPS Haze Hunter aktivovat pomocí čisticího prostředku na síta CPS Activator G / CPS Screen Wash A6 těsně před opláchnutím.

Použijte prostředek CPS Haze Hunter k odstranění skvrn zanechaných následujícími inkousty: Plastisol, textilní s vodným základem, vybíjecí, UV, vinyl, elektronika, keramika a mnoho dalších. CPS Haze Hunter také rychle odstraňuje skvrny od šablon a Diazo skvrny za méně než 10 minut.


Návod k použití prostředku CPS Haze Hunter

Použijte kartáč CPS nebo staré nanášecí koryto k aplikaci prostředku CPS Haze Hunter na obě strany suchého síta.

Nechte na síto působit až 10 minut a pak opláchněte pomocí nízkotlakého postřiku. Nakonec otryskejte celé síto pomocí vysokotlaké pistole.


Postup odstranění velmi odolných skvrn od inkoustu a šablon – pro příležitostné použití

Prostředek CPS Fast Acting Haze Remover je velmi silnou žíravinou a pastou s rozpouštědly, který je navržen pro příležitostné použití u velmi odolných skvrn. Když nefunguje nic jiného, je čas vyzkoušet Autohaze.


Návod k použití prostředku CPS Fast Acting Haze Remover

Prostředek CPS Fast Acting Haze Remover je nejefektivnější, když je aplikován na obě strany mokrého síta pomocí kartáče CPS. Po nanesení prostředku CPS Fast Acting Haze Remover kartáčem na síto ho nechte působit maximálně 8 minut před opláchnutím proudem studené vody a pak použijte vysokotlakou pistoli.


Důležité: Vždy při používání odstraňovače šmouh noste doporučené bezpečnostní vybavení OOP a vezměte na vědomí, že všechny žíravé odstraňovače šmouh odbarví hliníkové rámy nebo nanášecí koryta. Také vždy používejte nízkotlaký postřik studenou vodou k opláchnutí sít před použitím vysokotlaké pistole.


Czech Republic

CONTACT YOUR LOCAL DEALER:

  • SITASERVIS spol s.r.o.
  • Dolnokrcská 53/31
  • 140 00 Praha 4
  • Czech Republic